Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszych wykładów, które odbyły się w naszej pracowni. Pierwszy z nich, przeprowadzony przez Kierownika naszej pracowni Przemysława Ptaszyńskiego, dotyczy historii architektury w epoce gotyku. Opowieść zaczynamy od pierwszych katedr, które posiadają cechy epoki, jak katedra Św. Seweryna w Tuluzie oraz Katedra w Angers z 1150 r. Ważnym jest tu wpływ pierwszej Wyprawy Krzyżowej i zetknięcie się krzyżowców z kulturą islamu. Arabeski.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładów, które odbyły się w naszej pracowni w ostatni weekend. Pierwszym z nich jest opowieść o początkach epoki romańskiej. Wszystko rozpoczęło się ok. 800. roku wraz z nadejściem rządów Karola Wielkiego. W czasach gdy Europa zaczęła wreszcie wydobywać się z mroków okresu przejściowego, po upadku Starożytnego Rzymu, architektura stawała się coraz bardziej przemyślana i dostosowana do nowych okoliczności.
W ostatni weekend przeprowadziliśmy dwa kolejne wykłady dotyczące historii architektury i sztuki. Pierwszy z nich dotyczy Rzymu Starożytnego. W ramach opowieści omawiamy fora cesarskie — Forum Romanum, Forum Julium i Forum Trajana. Prowadzący przytacza ważne obiekty architektoniczne, mające duży wpływ na omawiane założenia urbanistyczne. Kolejnym tematem są miasta prowincjonalne, domy mieszkalne i insulae (domy wielorodzinne). W trakcie tego wykładu omówiliśmy także cyrki, teatry i amfiteatry -
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszych wykładów, które w ostatni weekend zostały wygłoszone w naszej pracowni. Pierwszy z nich to kolejna część opowieści o architekturze, cywilizacji i sztuce Starożytnego Rzymu. Wykład rozpoczęliśmy od omówienia Świątyni Zgody, która została wzniesiona na Forum Romanum w pobliżu Łuku Septymiusza Sewera. Świątynia stanowiła przypieczętowanie zgody narodowej pomiędzy plebejuszami i patrycjuszami. Kolejnym tematem stała się niewielka świątynia.